W cztery oczy z Aniołem Biznesu

Koniec roku to zwykle czas rozliczeń i refleksji nad tym, co chcielibyśmy osiągnąć w kolejnym roku. Dotyczy to nie tylko sfery osobistej, ale przede wszystkim biznesu, gdzie wytyczanie celów, planowanie, jak się do nich zbliżyć i ewaluacja osiągnięć mają niebagatelne znaczenie.

Kolejne dwanaście miesięcy w perspektywie wydają się bezbrzeżnym oceanem, z którego można wyłowić wiele potencjalnych możliwości. Zwłaszcza początkującym w biznesie łatwiej jest marzyć, gdy nie zetknęli się jeszcze z twardą rzeczywistością rynku. Ale też i wielu wizjonerów osiągnęło swoje cele i doskonale odnalazło się w biznesie. Są i tacy, którzy mają pomysły z potencjałem, tyle że nie są w stanie samodzielnie ich udźwignąć i potrzebują wsparcia, by móc je zrealizować. To z myślą o nich funkcjonują Aniołowie Biznesu. Doświadczeni w biznesie, z własnym zapleczem kapitałowym, często o nienagannej reputacji. Anioły Biznesu mogą pomóc początkującym biznesmenom lub firmom z potencjałem odnaleźć się w biznesowym realu. Inwestują we wczesnej fazie rozwoju projektu, ale i chętnie wchodzą w istniejące przedsięwzięcia z różnych branż. Podstawowym warunkiem jest to, by inwestycja miała realną perspektywę wysokiej stopy zwrotu.

Aniołowie Biznesu inwestują prywatny kapitał, ponosząc przy tym najwyższe ryzyko, bowiem nie wszystkie przedstawione im pomysły przynoszą później realny zwrot nakładów finansowych. Preferują pomysły innowacyjne, z branży nowych technologii i internetu, ale równie często, a nawet częściej stawiają na rozwiązania, które są w stanie wyróżnić firmę w danej branży – usługowej lub produkcyjnej.

Jeszcze inna korzyść wynikająca ze współpracy z Aniołami to sieć kontaktów. Zdarza się, że firma ma genialny pomysł, ale nie potrafi przebić się do wystarczającej liczby odbiorców. Doświadczenie, reputacja i wieloletnia obecność na rynku Anioła dają szansę w postaci dotarcia do właściwych osób. Pytanie – gdzie odnaleźć Anioła Biznesu i jak przekonać, by zaufał temu konkretnemu, naszemu przedsięwzięciu? Zapraszam ma platformę inwestycyjną www.Symultana.org, która kojarzy przedsiębiorców z inwestorami, posiada własną bazę Aniołów Biznesu i organizuje spotkania w cztery oczy z inwestorem.

Anioły Biznesu pomagają tym przedsiębiorcom, których braki kapitałowe są zbyt małe, by udać się do funduszu Venture Capital, ale zbyt duże, aby zebrać je wśród rodziny i przyjaciół. Zwykle są to kwoty rzędu 100-500 tys. złotych. A może rozważyć inwestycję z kilkoma Aniołami Biznesu jednocześnie? No cóż … wiele zależy nie tylko od umiejętności i szczęścia w znalezieniu Anioła Biznesu, ale także od wartości ekonomicznej naszego projektu popartej realną perspektywą zysku i ludzi, którzy mieliby tego dokonać.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Dodaj komentarz